Rezultat Concordia Chiajna – Dinamo: 2-1. Echipa lui Andone a fost invinsa categoric

127

Rezultatul meciului de fotbal dintre echipele Concordia Chiajna(momentan pe locul 11) si Dinamo Bucuresti(momentan pe locul 6) a fost unul dur pentru echipa lui Ioan Andone: 2-1.

Partida de fotbal a avut loc in deplasare, acasa la Chiajna, in etapa a 23-a a Ligii I din Romania. Echipa alb-rosie nu este la prima infrangere in fata unei echipe din Liga I. De asemenea, a fost invinsa cu acelasi scor, de 2-1 in meciul cu FC Viitorul.

Insa, Dinamo nu a pierdut fara a inscrie macar un gol, acesta fiind dat in minutul 51 de catre jucatorul Nemec, in timp ce pentru echipa Concordia Chiajna au marcat cele doua goluri Raul Costin in minutul 31 si Cristescu in minutul 80.

Nici cartonasele galbene nu au lipsit din acest meci cu efect devastator pentru echipa lui Ioan Andone. Au fost in total 7 cartonase galbene: 6 pentru jucatorii Chiajnei si 1 pentru un jucator de la Dinamo.

Sursa foto: libertatea.ro