Dan Petrescu despre Adi Popa: „Este un jucator bun, ma intereseaza”

47

Adi Popa a fost unul din jucatorii criticati intens dupa partida cu Polonia desfasurata pe Arena Nationala, incheiata cu scorul umilitor de 0-3.

Mijlocasul stelei a inceput titular partida cu Polonia insa prestatia nationalei din prima repriza a fost una mult sub asteptari. Astfel, selectionerul Christoph Daum a fost fortat sa faca mai multe schimbari, iar Adi Popa a fost scos la pauza dupa un meci slab.

In ciuda acelei partide Dan Petrescu considera ca Adi Popa este un jucator de calitate, si a recunoscut ca si-l doreste la echipa sa. In acest moment Dan Petrescu antreneaza pe Al Nasr Dubai.

„Popa este un jucator foarte bun care ma intereseaza. In acest moment nu il pot aduce. Exista aici o lege conform careia nu am voie sa folosesc mai mult de 4 straini. Eu am deja 5 straini in lot. Vedem la vara. Insa il dores, nu ascund asta.” A spus Dan Petrescu pentru Fanatik