Alexandru Maxim marcheaza al doilea sau gol al sezonului pentru Stuttgart

93

Mijlocasul lui VfB Stuttgart, Alexandru Maxim, a marcat astazi al doilea sau gol al sezonului desi nu a inceput meciul titular.

Alexandru Maxim este convocat de Christoph Daum pentru pauza internationala in care se vor disputa meciurile din preliminariile CM 2018. Romania va intalni Polonia iar Maxim se pare ca este intr-o forma buna inainte de aceasta partida.

Maxim a fost doar rezerva in meciul lui Stuttgart cu Karlsruhe insa in putinele minute pe care acesta le-a jucat a si reusit sa marcheze. Scorul era 2-1 pentru Stuttgart pe terenul lui Karlsruhe in minutul 77 cand Maxim a fost introdus in locul lui Takuma Asano. Romanul a reusit sa inscrie doar doua minute mai tarziu din pasa decisiva a lui Insua, stabilind totodata scorul final.

VfB Stuttgart sta bine in lupta pentru promovare aflandu-se pe locul 2 in spatele liderului Braunshweig. Urmatorul meci pentru Stuttgart este impotriva lanternei rosii Arminia Bielefeld.